Praca dla studenta – zarób na swoje zachcianki

Nowe książki, ciągłe kserowanie notatek, autobusy, kino, restauracje i w końcu imprezy – każdy student ma mnóstwo wydatków, a przecież portfel nie zawsze jest pełen. Jest na to rozwiązanie. W przerwie między semestrami warto poszukać sobie pracy, w której rzeczywiście zarobisz.

Polska? To nie miejsce na tymczasową pracę

Praca dla studentaDwumiesięczne lub nawet trzymiesięczne wakacje dla studenta to świetny czas na naładowanie baterii przed kolejnym semestrem. Czasami warto jednak spiąć się i część tego czasu poświęcić na zarobek, a uwierz – praca dla studenta znajdzie się zawsze.

Podstawowe pytanie brzmi, czy chcesz w najlepszym wypadku dostawać 8 złotych na godzinę, czy też rzeczywiście pragniesz sobie zapewnić spokojny sen na wiele miesięcy studiowania.

Ta druga opcja możliwa jest głównie za granicą, gdzie w większości przypadków o swojego pracownika się dba i wypłaca się mu należytą godzinową stawkę, nie zapominając przy okazji o zapłaceniu podatków (tak, w rozliczeniu podatkowym będziesz mógł liczyć na kolejny zastrzyk gotówki).

Praca dla studenta za granicą to idealne rozwiązanie. Większość firm poszukuje pracowników tymczasowych, tylko na okres 2-3 miesięcy. Ta zasada panuje szczególnie przy zbiorach owoców i warzyw, ich sortowaniu bądź pakowaniu.

“Kasa Misiu Kasa”? Nie tylko!

Praca dla studenta za granicą nie wiąże się wyłącznie z pozytywami dotyczącymi wynagrodzenia. To również wiele innych możliwości. Poznajesz nowych ludzi – zarówno ze swojego kraju, jak i z pozostałych państw. Uczysz się nowej kultury, poznajesz lub szlifujesz nowy język. Podczas weekendów masz okazję skoczyć do turystycznych ośrodków. Do tego mieszkanie, dojazd i przyjazd z pracy, ubezpieczenia, szkolenia i opiekę koordynatora masz za darmo!

Ciekawym przykładem jest Holandia. Ten mały kraj leżący nad Morzem Północnym z wielką chęcią przyjmuje do siebie pracowników ze wschodu. Tutaj praca dla studenta znajdzie się na pewno. Populacja jest zbyt mała, aby zapełnić wszystkie fabryki i koncerny, które działają na terytorium tego małego powierzchniowo kraju.

W wielkich przedsiębiorstwach po prostu brakuje rąk do pracy. Dodatkowo sami Holendrzy nie są zbytnio zainteresowani tym, co mieści się pod określeniem “praca dla studenta”. Tam powszechnym zjawiskiem jest pójście do pracy w wieku 14. lat, zdobywanie doświadczenia i tworzenia odpowiedniej ścieżki kariery. Przed pójściem do liceum, już czeka na nich miejsce w określonym sektorze. Wszystko jest poukładane, przez co brakuje pracowników do prostszych czynności, takich jak zbieranie, pakowanie czy sortowanie.

Agencja pomoże w znalezieniu pracy

Praca dla studenta na pewno znajdzie się w firmie Axidus. To profesjonalna agencja pracy tymczasowej, która szuka osób z Polski i innych zagranicznych krajów do holenderskich firm.

Praca dla studentaDziałamy głównie na terenie zachodniej Holandii i współpracujemy z największymi miejscowymi przedsiębiorstwami, dla których co jakiś czas dostarczamy pracowników. Praca dla studenta poprzedzona jest specjalnym szkoleniem w naszej siedzibie, a następnie spotkaniu z przedstawicielem konkretnej firmy, który przedstawi w praktyce, jak masz wypełniać swoje obowiązki.

Wszelkie formalności dotyczące umowy, mieszkania, dojazdu i przyjazdu z firmy zapewniamy my. Dodatkowo organizujemy spotkania integracyjne, imprezy i jesteśmy Twoimi przedstawicielami przed szefem danej firmy. Z nami na pewno nikt Cię nie oszuka!

Studencie, pomyśl już o wakacjach

Jaka jest praca dla studenta w naszej agencji? Współpracujemy z firmami z sektora spożywczego, gastronomicznego, mechanicznego i wielu innych. Wysyłaliśmy Polaków do firm zajmujących się pakowaniem zabawek, segregacją warzyw bądź zbieraniem owoców.

Praca dla studenta widnieje również w codziennie aktualizowanej zakładce z ofertami. Jeśli jednak nie znalazłeś tam czegoś dla siebie, nie martw się! Regularnie szukamy firm, w których znajdzie się także praca dla studenta. Wakacje zbliżają się nieubłaganie. Warto już teraz zapewnić sobie godziwe wynagrodzenie podczas letnich miesięcy.

Zrób to w Holandii, kraju pięknym, otwartym i przyjaznym. Jedyne, o co musisz zadbać, to wypełnienie prostego formularza znajdującego się na naszej stronie internetowej. Praca dla studenta stoi otworem – zapraszamy do kontaktu!